ATIG Demo hesabı kullanabilmek için öncelikle, ATIG Forex sayfası üzerindeki http://fx.atig.com.tr/ linkinden demo hesap aç butonuna tıklayarak demo hesap talebinde bulunmanız gerekmektedir. Formda sizden talep edilen bilgileri sistemimize iletmeniz sonrası, vermiş olduğunuz e-posta adresine ilgili platformun yükleme linkini içeren bir e-posta gönderilecektir.

1. Adım

“İleri” adımı ile yüklemeye devam etmeniz gerekiyor.

2. Adım

Kullanım sözleşmesine onay verdiğinize dair ilgili tik’i seçtikten sonra “ileri” devam etmeniz gerekmektedir.

3. Adım

“Son” butonuna tıklamanız sonrası ilgili bölümlerdeki bilgileri girmeniz gerekmektedir.

4. Adım

Meta Trader açıldıktan sonra önümüze otomatik olarak hesap açma ekranı gelecektir. “İleri” butonuna tıklayarak devam edelim.

5. Adım

Açmış olduğumuz hesabımızın. “Kullanıcı kodu” ve “Şifre”sini girerek “son” butonuna tıklayınız. Artık Meta Trader’ı kullanmaya hazırsınız.

6. Adım

Kurulumunuz sonrası, platform çalışmaya başlayacaktır. MT 4 Platformu farklı dillerde kullanıma açıktır. Mevcut dil opsiyonları: Türkçe, İngilizce, Vietnam Dili, İsveçce, İspanyolca, Slovakça, Sırpça, Rusça, Portekizce (Brezilya), Lehçe, Moğolca, Litvanya Dili, Latviya Dili, Korece, Japonca, İtalyanca, Endonezya Dili, Macarca, İbranice,Farsça, Estonca, Felemenk Dili, Danca, Çekce, Hırvatça, Çince (Geleneksel), Çince (Basitleştirilmiş), Bulgarca ve Arapça 8 Dil opsiyonlarına erişebilmek için platformunuzun üst tarafında bulunan Görünüm – Languages- kullanmak istediğiniz dil etiketini seçmeniz yeterlidir.

MT4 BİLGİLENDİRİCİ İŞLEM TERMİNALİ

ATIG MT4 Platformu aşağıdaki unsurlardan oluşmaktadır:

  •     Ana Menü
  •     Araç Çubukları
  •     “Piyasa Gözlemi” Penceresi
  •     “Navigator” Penceresi
  •     Grafikler
  •     “Terminal” penceresi

Ana menü ve araç çubukları sayesinde işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilir ve terminal ayarlarınızı hızla değiştirebilirsiniz. “Piyasa Gözlem” penceresi yoluyla, ilgilendiğiniz çiftlerle ilgili kotasyonlar gerçek zamanlı olarak gösterilir. “Navigator” penceresi yardımı ile hızlıca başka bir hesaba geçiş yapabilir, grafiklere göstergeler ekleyebilirsiniz.

Grafikler, ilgilendiğiniz enstrümanla ilgili alıntı yapılan modellemedir. Fiyat değişiklikleri gibi farklı analitik objelerde oluşmaktadırlar: Satır araçları, teknik ve kullanıcı göstergeleri, metin ve geometrik şekiller.

Teknik Göstergeler fiyat teklifleri ile ilgili hareketleri gözlemlemede ve geleceğe yönelik tahminlemede bulunmada yardımcı olmaktadır. “Terminal” penceresi yoluyla, trading ve non-trading (depozito/ para çekme) işlemleriyle ilgili bir geçmiş (arşiv) tabanına ulaşabilirsiniz. Bunun yanında açık pozisyonlar ve emirlere de ulaşabilirsiniz.