GBPTRY paritesi İngiliz poundu ve Türk lirasından oluşan paritedir. Bu döviz çiftinde GBP baz döviz, TRY ise karşıt dövizdir. Örneğin, GBPTRY’nin fiyatını 3.8910 olarak kabul edersek, bu durum bize 1 GBP’nin 3,8910 TL olduğunu gösterir.
 

GBP, yani Great British Pound, dünyanın en değerli 4. dövizidir. Türkiye’de ise en fazla işlem gören dövizlerden Euro, Dolar ve Pound arasında TL’ye göre en değerli para birimidir. Aynı zamanda GBPTRY, içerisinde TL bulunan dövizler arasında en çok işlem gören paritelerin başlarında gelmektedir. Diğerleri ise USDTRY ve EURTRY’dir.
 

Peki, bu paritede işlem yapmak isteyenler nasıl bir yol izlemelidir? Öncelikle her paritede olması gerektiği gibi bu pariteyi ilgilendiren verileri yakından takip etmelidir. Örneğin, o gün İngiltere Merkez Bankası Başkanı Carney’nin konuşması varsa, GBP’nin dâhil olduğu diğer tüm pariteler gibi GBPTRY de etkilenebilir. Aynı şekilde Türkiye tarafından da beklenen bir açıklama bu pariteyi doğrudan etkileyebilir. Bu nedenle GBPTRY paritesinde işlem yapmayı düşünüyorsanız, o gün açıklanacak verileri ekonomik takvimden takip etmeli, bir önceki verilerin grafiklerini inceleyerek analiz yapmalısınız.
 

Siz de GBPTRY paritesi için ayrıntılı bilgi edinmek, teknik - temel analiz konusunda yardım almak, destek-direnç seviyelerini incelemek için bize ulaşabilirsiniz.
 

ATIG Forex’te tamamen ücretsiz olan bir deneme hesabı açarak kendinizi test edebilir, hemen İşlem yapmaya başlamak için ise gerçek hesap oluşturabilirsiniz!  GBPTRY
4,4962

En Yüksek:
4,5046
En Düşük:
4,4765
AL
4,4962
SAT
4,4945


Güncelleme Saati: 28.02.2017 16:59:34