AUD, Avustralya dolarını, USD ise Amerikan dolarını ifade etmektedir. AUDUSD döviz çifti 1 Avustralya dolarının Amerikan doları olarak karşılığını göstermektedir. AUDUSD paritesinin 0,7831 olması 1 Avustralya dolarının 0,7831 Amerikan dolarına karşılık geldiğinin gösterir. Avustralya doları, Avustralya’da kullanılır ve diğer dolar çeşitleri ile karıştırılmaması için “A$” sembolüyle ifade edilir. Avustralya doları dünyada en sık kullanılan para birimleri arasına girmiştir..
 

AUDUSD paritesinin yükselmesi ya da alçalması, Avustralya dolarının ve Amerikan dolarının değer kaybetmesi veya kazanması ile paraleldir. AUDUSD paritesi yukarı yönlü hareket ederse; buradan Avustralya dolarının Amerikan doları karşısında değer kazandığını, parite aşağı yönlü hareket ederse Avustralya dolarının Amerikan doları karşısında değer kaybettiğini anlarız.
 

AUDUSD paritesinin alacağı yönü doğru bir şekilde tahmin etmek ve yorumlamak için, Avustralya ve ABD hükümetinden gelecek olan açıklamaları takip etmeniz gerekmektedir. Bir önceki verileri analiz etmek ve bunu beklenen verilere uyarlamak bilinçli bir yatırım yapmanızı sağlayacaktır.
 

ATIG Forex'te AUDUSD alım-satım işlemlerinizi güvenle gerçekleştirmek için hesap çeşitlerimizden size uygun olanı seçerek yatırımlarınıza bugün başlayabilirsiniz.   AUDUSD
0,76717

En Yüksek:
0,76879
En Düşük:
0,76654
AL
0,76717
SAT
0,76678


Güncelleme Saati: 28.02.2017 16:59:56