ATIG Yatırım Menkul Değerler Araştırma Ekibi; Hisse, Sabit Getirili Menkul Kıymetler, Pariteler ve Hammadde piyasalarındaki müşterilerine orijinal temel analizler ve bunlara dayalı perspektifler sunmaktadır. Deneyimli ekibimiz, müşterilerimize Türkiye’deki ve dünya genelindeki ekonomik göstergeler, piyasalar, şirketler ve varlık sınıfları üzerine güvenilir bulgular sağlar ve görüşler sunar.
 

ATIG Araştırma Nasıl Çalışır?

» Hisse araştırmaları alanında, Endüstri ve Sektör Analistlerimiz sürekli olarak yerel borsaları araştırıp yatırım fırsatlarını takip ederler. Analiz ve raporlarımız, temel ve teknik analizlere dayalıdır.

» Makro Araştırma analistlerimiz menkul kıymetler, piyasalar ve küresel ekonomileri analiz ederler. Ekibimiz dönüşümlü olarak farklı alanlarda çalışarak piyasalara dair geniş çaplı bilgi birikimine sahip olmaktadırlar. Ekonomik Araştırma Analistlerimiz, makroekonomik gelişmeleri baz alan modellemeler ile döviz kurları ve faiz oranları hakkında makul tahminlerde bulunurlar.

» Strateji analistlerimiz, varlık dağılımı ve yatırım stratejileri konularında piyasalar üzerinden müşterilerimize tahminler ve bunlar üzerinden tavsiyeler sunarlar. Hammadde piyasaları Analistlerimiz ise hammadde fiyatlarını küresel ekonomik gelişmelere bağlı tahmin ederek müşterilerimize çeşitli öngörülerde bulunurlar. Hammadde fiyatlarındaki değişimlerden doğabilecek olan risklere karşı çeşitli korunma (hedging) yöntemleri önerileri sunulmaktadır.